روش تشخیص تشک طبی

روش تشخیص تشک طبی

 برای این که خواب راحتی داشته باشیم باید از تشک با کیفیت استفاده کنیم. تشک خوب، تشکی است که در هنگام خواب به مهره های کمر شما فشار وارد نکند و کمر شما را در بهترین حالت ممکن قرار دهد. یکی از رایج ترین و بهترین نوع تشک، تشک طبی است که پزشکان برای اشخاصی که مشکلاتی چون دیسک کمر، گودی کمر، گرفتگی عضلات و غیره دارند پیشنهاد می‌کنند. اما روش تشخیص تشک طبی چیست؟

روش تشخیص تشک طبی

روش تشخیص تشک طبی

 تشک های طبی معمولاً در دسته تشک های سفت قرار می‌گیرند و جنس آن‌ها از فوم، اسفنج یا یونولیت است و در کنار مزیت‌های فراوان، از عیب‌های این نوع تشک ها می توان به ماندن اثرات قوس کمر بعد از مدتی بر روی آن‌ها اشاره کرد.

 تشک های طبی دارای انواع مختلفی هستند. تشک فنری منفصل، تشک مموری فوم، تشک لتکس، تشک هیبریدی و تشک طبی فوم از جمله انواع تشک های طبی هستند.

ویژگی تشک‌های طبی

  1. فنرهای قوی این تشک‌ها دارای فشردگی بالا هستند.
  2. جنس پارچه رویی تشک که ضد آب، ضد حریق و ضد نفوذ حشرات می‌باشد.
  3. بر اساس نوع احتیاج و خواسته افراد تشک طبی سفت و نرم وجود دارد.
  4. تشک‌های طبی دارای انعطاف پذیری کم برای هماهنگی با قوس‌های بدن هستند.
  5. تشک‌های طبی دارای فنرهای مخصوص است که باعث عدم فرو رفتگی در تشک می‌شود.

 متاسفانه سودجویان زیادی وجود دارند که به اسم تشک های طبی اجناس غیر استانداردی را به بازار عرضه می‌کنند. این تشک‌های طبی بسیار سبک و با قیمت پایین‌تر هستند و افرادی که با تشک های طبی آشنایی ندارند آن‌ها را خریداری می‌کنند. این تشک های طبی تقلبی از جنس یونولیت هستند. تشک‌های عرضه شده از جنس یونولیت در بازار به دلیل سفت بودن بیش از حد آن‌ها به ستون فقرات آسیب‌های جدی وارد می‌کنند و همچنین عمر این تشک های طبی تقلبی بسیار کوتاه است و بعد از مدتی آن‌ها شکسته و دیگر قابل استفاده نیستند.

 در هنگام خرید تشک های طبی نباید گول قیمت پایین آن‌ها و یا سبک بودنشان را بخوریم چون علاوه بر هزینه برای خرید دوباره تشک، باعث آسیب های جبران ناپذیری می توانند بشوند. استفاده بلند مدت و حتی کوتاه مدت از تشک های طبی غیر استاندارد و تولید شده با یونولیت می‌تواند اثرات بدی به همراه داشته باشد. وجود الیاف نامرغوب و ریزگردهای موجود در تشک های طبی تقلبی می‌تواند مشکلات ریوی را شدیدتر کند و حتی به وجود بیاورد و باعث کمردردهای مداوم نیز می‌شود.

 نزدیک به پنج دهه است که در ایران تشک های طبی تولید و به بازار عرضه می‌شوند ولی با این حال هنوز هم در بین مردم آنچنان جا باز نکرده اند و مردم کالاهای به اصطلاح خارجی و درجه چندم کشورهای دیگر را خریداری می کنند.

تشک رویال یکی از بهترین تولید کنندگان تشک طبی در ایران می‌باشد که محصولی با کیفیت و با قیمت مناسب را در اختیار هم وطنان عزیز می‌گذارد.

Call Now Buttonتماس با ما