راه هایی برای سالم ماندن تشک

راه هایی برای سالم ماندن تشک

ما انسان ها اکثرا ۷ تا ۸ ساعت از عمر خود را در خواب به سر می بریم و این خواب چند ساعته خستگی یک روز کاری پر تنش و سخت را از تن و جان ما به در می کند. اما رفع این خستگی به عواملی بستگی دارد. محل و جای خواب و تشک راحت، محیط و فضای آرام و آرامش خیال ، برخی از عوامل تاثیرگذار روی کیفیت خواب ما هستند. در این میان اما محل خواب هم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

منظورمان از محل خواب تشکی است که روی آن دراز کشیده و بدن خسته خود را به آن می سپاریم. این تشک باید متناسب با بدن ما باشد. در غیر این صورت ممکن است نه تنها خوابی آرام و راحت به ما هدیه نکند، بلکه باعث بروز برخی از مشکلات شود. پس به تشکی که روی آن می خوابید به اندازه تخت خواب و نور اتاق خواب اهمیت دهید و در حفظ آن نیز بکوشید.

نکات مهم در حفظ و نگهداری تشک ها

این یک امر طبیعی است برای هر نوع تشکی که در طول زمان کثیف شود و نهایتا بوی بد به خود گیرد و ضمن تغییر حالت فیزیکی راحتی گذشته را نداشته باشد. پس آگاهی از راهکار های محافظت تشک از اهمیت بالایی برخوردار است. لذا فروشندگان می بایست راهنمایی های لازم را جهت نحوه استفاده و نگهداری از محصولات به مشتریان اعلام نمایند.

دستورالعمل های استفاده و نگهداری تشک:

تشک می بایست برروی یک سطح صاف، هموار، غیرمشبک، خشک و افقی قرار داده شود.
هر تشک هر سه ماه یک بار می بایست برگردانده و از طرف دیگر بر روی تخت قرار داده و هر شش ماه یک بار سر و ته شود.
در صورت خیس شدن پارچه تشک ، باید سریعا آنرا تعویض نموده و خشک کنید.
تشک نباید در نزدیکی سطح مرطوب قرار بگیرد.

برای شستن تشک مواد شستشوی البسه استفاده نشود.
نباید تشک را خم کنید.
وسایل سنگین را روی تشک قرار ندهید.
از پریدن رو تشک خودداری کنید.
– جارو زدن یکی از روش های مناسب برای تمیز نگهداشتن تشک می باشد. این کار منجر به پاک شدن گرد و غبار و کثیفی هایی که در طول زمان تمایل به جمع شدن دارند، می شود.
استفاده از یک تختخواب یا باکس مناسب از عوامل موثر در طولانی شدن طول عمر تشک می باشد.

برخی تصور می کنند هر یکی دو سال یکبار باید تشک خوش خواب را عوض کرد و گروهی نیز با این تصور که این یک کالا با عمر طولانی است از آن تا زمان مرگ تشک کار می کشند. اما اینها باورهایی اشتباه هستند.حقیقت این است که طول عمر یک تشک بسته به جنس و نوع آن متغیر است.

حقیقت این است که پیش از هر کاری شما باید تشکی پیدا کنید که از مواد مناسب و مرغوبی ساخته شده باشد. از شرکت های تولیدی معتبر خرید نمایید . جنس بکار رفته در تولید تشک ها نقش بسیار زیادی در طول عمر تشک دارد و باعث می شود که به کمر شما آسیبی نرسد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

Call Now Buttonتماس با ما