تاریخچه ساخت تشک

تاریخچه ساخت تشک

از شواهد موجود، به نظر می‌رسد که مفهوم تشک در دوران ما قبل تاریخ آغاز شده است. انسان‌های اولیه با خوابیدن بر روی توده‌هایی از برگ‌ها، کاه و پوست حیوانات، راحت‌تر از آن چیزی بودند که می‌توانستند بر روی سطوح سخت داشته باشند.

تشک و تخت خواب

تا حد زیادی توسعه تشک با تختخواب آن ارتباط نزدیکی دارد. در بسیاری از جوامع باستانی، تختخواب مهم‌ترین قسمت اثاثیه خانه محسوب می‌شد؛ اغلب، یک محل گردهمایی مرکزی برای غذا خوردن و استراحت و همچنین خوابیدن فراهم می‌کردند. در طول قرن‌ها، مدل تخت‌خواب برای کسانی که استطاعت مالی برای خرید تخت‌های لوکس را داشتند بیشتر بود. با این حال، از تشک‌های نرم و با کیفیتی بهره نمی بردند. تا شروع قرن بیستم، آن‌ها معمولا تشک ها پر از موی اسب، پنبه و یا پارچه های تیکه شده بود. برخی هم که اط قشر ضعیف جامعه بودند از کاه و ذرت و علف ها برای ساختن تشک استفاده می کردند.

بین سال‌های ۱۸۰۰ تا ۱۸۱۰ احتمالا مهم‌ترین پیشرفت در طراحی تشک ها با پایدار کردن فنر داخلی، توسعه داده شدند. با قرار دادن یک مجموعه از فنر یکنواخت در لایه‌های داخلی، تولید کنندگان تشک می‌توانستند به محصول آن‌ها با یک بافت انعطاف‌پذیر و یکنواخت برسند. با این حال، به این دلیل که تشک ها پر هزینه تولید می‌شدند، تنها کشتی‌های لوکس و هتل‌هایی که می‌توانستند هزینه را از مشتریان ثروتمند خود پس بگیرند خریداری کردند.

بعد از گذشت سالها شرکت‌های زیادی در این زمینه شروع به فعالیت کردند و از انحصاری بودن این محصول جلوگیری کردند. ایجاد تنوع و مدل های متفاوت در تولید تشک ها باعث شد که اکثر مردم برای خرید تشک ها ترغیب شوند.
در ایران نیز تولید و ساخت تشک به خوبی در حال انجام است و همه می توانند از تشک های با کیفیت و مرغوب بهره مند شوند تا بتوانند خوابی آرام و لذت بخش را تجربه کنند. یکی از این تشک های خوب و معروف تشک رویال می‌باشد.

Call Now Buttonتماس با ما